Kdo jsme

 

tekkies-spolecne-foto

 

Zajímá vás technické potápění?

Tak to jsi na správném místě. My – Tekkies jsme totiž lidé, kteří to s potápěním myslí vážně. Víme, že vzájemný trénink, soustavné vzdělávání a 100% fungující technika, promění i ten nejnáročnější ponor v pohodu a nezapomenutelný zážitek. Proto připravujeme zajímavé semináře o všech aspektech technického potápění, zábavným i pěkně drsným způsobem trénujeme a rozvíjíme nejrůznější schopnosti. Postupně se stáváme speleology, učíme se zvládat lezecké techniky, rozebíráme a skládáme rebreathery, prozkoumáváme nové lokality i spoustu dalších věcí. To vše s cílem vytvořit co nejuniverzálnější tým, který bezpečně zvládne jakýkoliv úkol, ponor, či stresovou situaci. To se mi líbí, co mi můžete nabídnout? Třeba správné používání správné techniky. Zní to divně, ale mnoho potápěčů svou vlastní někdy nevhodnou, či dokonce nebezpečnou techniku správně používat ani neumí ! Z konceptu DIR, přejímáme to nejfunkčnější a ověřené, ale militantní DIRáci nejsme. Učíme se s CCR/SCR rebreathery, běžně používáme ale i OC a podvodní skůtry. Zkoumáme nejrůznější dekompresní postupy a školíme se v oblasti jejich používání. Každý Tekkie ročně projde několikahodinovým cvičením v bazénu i ve volné vodě včetně celodenního rescue kursu. Věříme, že jenom tak, se každý náš člen může v kritické situaci spolehnout na druhého.

 

Mě ale výcvik připadá jako nuda, jsem skvělý potápěč a chci fotit hluboké vraky a dlouhé jeskyně!

Své reálné schopnosti si můžeš ověřit právě v rámci společného cvičení s Tekkies. Potom možná sám zjistíš, že v mnoha oblastech se můžeš výrazně zlepšit. Snad každý známý vrakový, či jeskynní potápěč se dostal do situace, kdy mu ponor, drahou techniku, nebo dokonce život zachránil právě výcvik, nebo zkušený buddy.

 

Co musím umět, abych se mohl stát členem Tekkies?

Tvoje min. kvalifikace by měla být Advanced Nitrox / příp. Technical Nitrox+ jedna stage lahev / měl bys mít alespoň 100 doložených ponorů, DIR friendly výstroj včetně twinu a jedné stage lahve, případně vlastní rebreather s bailoutem.

 

Jaké budu mít jako Tekkie povinnosti?

Povinná je učast na tréninkových bazénech (3h výcvik včetně simulace nehod) dále je povinná učást na tréninkových ponorech (2x ročně, celý den, polygon Orlík vč simulace nehod a jejich řešení) a také povinná účast na rescue cvičení ( 1x ročně u vody a ve vodě) důležité je aktivně se zůčastnovat seminářů a školení Tekkies a pochopitelně prezentovat vlastní příspěvky a názory, které následně obohatí celý tým.Vůbec nejdůležitější, je dodržovat týmovou spolupráci!

 

Kolik mě to bude stát a co za to?

Příspěvek pro klub za roční členství je 1.200 Kč (100 Kč / 1 měsíc) Slouží na propagaci teamu a platí se z něj společná školení a tréninky. Všechny akce Tekkies záměrně propagujeme. Vystupujeme jako tým, ke kterému je prostě dobré patřit! Svojí příslušnost k Tekkies zdůrazňujeme logem na tričkách, mikinách, samolepkách a banerech. Jsme na Tekkies a na to že k nim patříme hrdí a chceme, abys měl takový pocit i ty!

 

Hmm. Myslel jsem, že jste tvrdý kluci a že dostanu koženou bundu..?!

Tak to bohužel ne. Tekkies jsou nejenom kluci, ale i holky, hlavně ale myslící potápěči, kteří cvičí proto, aby si v budoucnu užili co nejvíc běžných i extrémních ponorů v maximální pohodě. Jde nám i o udržitelný rozvoj potápění v našich vodách, o čistotu a ekologii vodních zásob a zdrojů.

 

Můžu do Tekkies přivést i svou partnerku?

Jistě pokud má výše zmíněnou potápěčskou kvalifikaci, chce se stát Tekkie a je tzv. „týmovou“ hráčkou. Rádi jí přivítáme!

 

Za Tekkies team: David S.

Kontakt: Olda Švirk 777 949 420, olda@divernet.cz